Emsella

Zpevnění svalů pánevního dna

Prevence i léčba inkontinence a zlepšení intimního prožitku

Poznejte Emsellu

Diskrétní ošetření se zdravotními benefity pro ženy i muže

Bezbolestná terapie stimulující hluboké svalstvo pánevního dna

BTL EMSELLA™ využívá technologii vysokovýkonného fokusovaného elektromagnetického pole (HIFEM) ke stimulaci hlubokých svalů pánevního dna a obnovení neuromuskulární kontroly.

Účinnost této technologie potvrdil klinický výzkum, v jehož závěru uvedlo 95 % pacientů významné zlepšení kvality života.
Jak funguje technologie Emsella?

HIFEM technologie během ošetření vygeneruje v oblasti pánevního dna tisíce supramaximálních svalových kontrakcí (využití 100 % kapacity svalů).

Přesné zacílení elektromagnetické energie a hloubka jejího průniku, které unikátní design přístroje Emsella umožňuje, jsou klíčem k dosažení bezprecedentních výsledků v neinvazivní léčbě i prevenci inkontinence a komplexnímu zpevnění středu těla (core).

Pozitivní změny pocítíte již po několika ošetřeních.

 

Stresová inkontinence

Nechtěným únikem moči trpí v České republice zhruba 1 milion lidí. Nejčastěji jde o stresovou inkontinenci, ke které dochází při nárazech (skákání, běh) či zvýšení tlaku v břišní dutině (kašel, kýchání, smích, zvýšená fyzická námaha).

Zvýšené riziko ochabnutí a ztráty funkčnosti svalů pánevního dna hrozí zejména v následujích případech:

  • Těhotenství
  • Porod
  • Extrémní zatížení (např. nošení těžkých břemen či nárazový vytrvalý kašel)
  • Hormonální změny v perimenopauze a menopauze
  • Nedostatečné používání svalů pánevního dna (např. v následku sedavého zaměstnání)
  • Chirurgické zákroky v pánevní oblasti

Emsella je nejen certifikovaným přístrojem pro léčbu stresové inkontinence u žen i mužů, ale i její efektivní prevencí.

Význam svalů pánevního dna

Střed našeho těla (core) je zhora ohraničen bránicí tvořící jeho pomyslné „víko“ a zespodu svaly pánevního dna tvořící pomyslné „dno“.

Svaly pánevního dna zároveň tvoří oporou pro pánevní orgány: močový měchýř a trubici, dělohu, konečník.

Dlouhodobé zajištění dostatečně pevných svalů pánevního dna je proto jedním zásadních předpokladů pro správné celkové držení těla a fungování orgánů v této oblasti.

Svaly uložené v hlubších vrstvách pod povrchem ale nemusí být jednoduché vědomě posilovat. Terapie na přístroji Emsella je však dokáže přesně zacílit, zaktivovat a efektivně zpevnit.

Zlepšení intimního prožitku

Svaly pánevního dna se nachází mezi stydkou kostí a páteří, kde kromě dalších orgánů v této oblasti podpírají u žen dělohu a u mužů prostatu.

Ochablé svaly pánevního proto mají negativní dopady i na sexuální funkce.

U žen se mohou projevit nepříjemné, až bolestivé pocity během pohlavního styku, ztráta elasticity a nedostatečné prokrvení vaginální sliznice, které s sebou přináší sníženou lubrikaci. U mužů hrozí problémy s erekcí a ejakulací.

Pokud s některými z výše zmíněných problémů bojujete, zvažte, zda povolené pánevní svalstvo nemůže být jednou z jejich příčin.

Nadstandardní péče

V rámci komplexní péče nabízíme odbornou diagnostiku svalů pánevního dna u specializované fyzioterapeutky, Mgr. Dragany Žarković, Ph.D., která stála přímo u vývoje Emselly.

Odborná diagnostika pomocí standardizovaných protokolů a 2D diagnostického ultrazvuku před zahájením terapie objektivně posoudí stav a funkce vašeho pánevního a břišního svalstva v kontextu celého těla. 

Dle výstupů vyšetření nastavujeme konkrétní ošetřovací protokoly a pro maximální výsledky je dokážeme zkombinovat i s dalšími terapiemi jako jsou EMSCULPT NEO či individuální fyzioterapie.

V průběhu individuálně nastavených ošetření lze váš stav průběžně objektivně vyhodnocovat dle doporučení specialistky.

Toto komplexní vyšetření je určeno maminkám po porodu s únikem moči a diastázou břišních svalů, ženám ve kterémkoliv věku s bolestmi zad, únikem moči či bolestivým pohlavním stykem a také pro muže po operacích prostaty. Vyšetření je šetrné a je velice dobře tolerováno oběma pohlavími.

Co vědět před ošetřením
SYB-icon-01

Před ošetřením

Je pro mě vhodné?

Emsella je vhodná pro ženy i muže všech věkových kategorií.

SYB-icon-02

Během ošetření

Naprosto bez bolesti

Během ošetření sedíte a cítíte  poklepovou masáž následovanou intenzivními svalovými kontrakcemi.

V běžném oblečení

Ošetření absolvujete v běžném oděvu bez nutnosti jej odkládat. Doporučujeme pohodlné kalhoty či sukni, upnuté džíny nejsou ideální.

Pod dohledem

Naši specálně školení terapeuti na vás dohlížejí po celou dobu ošetření a dbají na správné individuální nastavení svalové zátěže tak, abyste docílili těch nejlepších výsledků.

30 minut

Trvání terapie je vždy stejné. Liší se pouze nastavení přístroje v závislosti na vaší kondici.

SYB-icon-03

Po ošetření

Dostatečná regenerace

Pokud cvičíte, vyhněte se posilování středu těla po 2 následující dny a dopřejte svým svalům čas potřebný na regeneraci. To, že svaly po ošetření nebolí, neznamená, že jste cvičili málo, ale je to důkazem dokonale promyšlené technologie přístroje Emsella.

Kdy ucítím efekt?

Postupnou změnu vnímáte již po několika ošetřeních a efekt se dále zlepšuje ještě několik týdnů po skončení celého cyklu procedur.

Chci vědět víc

Jaký je doporučený počet ošetření?

Z našich zkušeností vyplývá, že ideální je absolvovat celkem 10 procedur v intervalu 3–4 dny. U mužů po operaci prostaty je často žádoucí počet ošetření ještě mírně navýšit.

Jak dlouho mi vydrží výsledek?

Svaly pánevního dna, stejně jako svaly jinde na těle, bez pravidelné zátěže postupně znovu ochabují. Po sérii ošetření si budete umět svaly „uvědomit“ a lépe s nimi pracovat.

Jaké jsou kontraindikace?

Zásadními kontraindikacemi pro použítí HIFEM technologie jsou jakékoliv kovové implantáty blízko ošetřované oblasti, kardiostimulátor, těhotenství.

Můžu ve stejném období absolvovat další procedury?

Určitě ano. Procedury na přístroji Emsella je ideální kombinovat s ošetřeními břicha na EMSCULPT NEO pro dosažení maximálního zpevnění celého středu těla.

Ze zkušeností našich klientů...

Terapii na přístroji Emsella oceňují ženy všech věkových kategorií, zejména po vícečetných porodech nebo v období perimenopauzy. Klienti s potížemi v oblasti bederní páteře zaznamenali významné zlepěšení při kombinovaných ošetřeních břicha na EMSCULPT NEO. Díky tomu, že dojde ke zlepšení postury, často vymizí nebo se zredukují bolestivé stavy.

Ceník Emsella

Samozřejmostí je u nás bezplatná osobní konzultace na které detailně probereme vaše potřeby i očekávání, na základě kterých pak společně sestavíme optimální ošetřovací program.